Toskana Yardım Merkezleri ağı evsizlerin kabulünü güçlendirecek

Sevilay

Yeni Üye
Toskana'daki tüm Yardım Merkezlerini bir araya getiren kuruluşlar, evsizleri ve aşırı yoksulluk ve zorluk durumlarında yaşayanları karşılamayı amaçladı. Bugünden itibaren Toskana'daki köklerini güçlendiren İtalyan İstasyonlarındaki Ulusal Dayanışma Gözlemevi ONDS'nin düzenlediği girişim vesilesiyle, projeye dahil olan tüm konuların bu sabah buluştuğu amaç budur.
Bölgesel sosyal meclis üyesi Serena Spinelli'nin de görev aldığı çalışmalar, ACISJF Firenze derneği tarafından yönetilen Santa Maria Novella istasyonunun Yardım Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Spinelli, “Toplantının amacının Toskana'daki Yardım Merkezlerinin koordinasyonunu sağlamak olduğunu açıkladı. Burada faaliyet gösteren tüm dernekleri ve aşırı zor durumlarda insanları desteklemekle ilgilenen tüm kamu kurumlarını içeren ve bir araya getiren, deneyim, fikir ve iyi uygulama alışverişinde bulunan ve birlikte ortak projeler geliştiren bir tartışma, bilgi ve eğitim ağı.” .

“Toskana Bölgesi – diye ekledi Spinelli – başlangıcından bu yana Yardım Merkezi projesine çok inanıyor ve sinerjiyi güçlendirmek ve yeni ittifaklar kurmak önemli. Onlarınki hem ihtiyaç hem de marjinallik durumlarını önleme becerisi açısından değerli bir iş. istasyonlar gibi karmaşık yerlerde ve daha yapılandırılmış yolları yönlendirip etkinleştirebilen yerel sağlık ve sosyal hizmetler ile bir temas noktası olarak. Demiryolları, kurumlar ve üçüncü sektör arasındaki işbirliğinin güzel bir örneği”.

ACISJF Florence başkanı Anna Serena Velona, ”Yardım edilen kişilerin ihtiyaçlarının analizinden, bölgesel bölgeye yayılmış bir hizmet ağı olarak basit, hızlı ve karlı bulmamız gereken karmaşık bir tablo ortaya çıkıyor” dedi. bekarın ihtiyaçlarına cevap verir, sürekliliği, üst düzeyde ilişkileri ve koruma alanlarını garanti eder. Toskana Bölgesi, ONDS ve FS Italiane arasındaki bu programlı toplantıyla, Toskana Bölgesi Yardım Merkezleri Gözlemevi'nin inşası için bir ağ koordinasyonunun geliştirilmesinin temellerini atıyoruz. Amaç, demiryolu alanları ve ötesinde faaliyet gösteren paydaşlarla sinerji içinde çalışmak, müdahale yöntem ve yaklaşımlarını paylaşmaktır”.

Toskana'da, merkezleri Floransa, Pisa, Livorno, Grosseto ve Viareggio istasyonlarında bulunan beş gerçek Yardım Merkezi bulunmaktadır. Bunlar, son yıllarda Toskana Bölgesi, Ferrovie dello Stato Grubu, Anci Toscana, Ferrovie dello Stato Grubu arasında yapılan bir işbirliği anlaşmasıyla başlayan bir sürecin sonucu olarak, tren istasyonlarına yakın alanlarda, Ferrovie dello Stato Grubu tarafından sağlanan odalarda oluşturuldu. Floransa, Livorno, Pistoia, Prato ve Viareggio Belediyeleri, Pisa, Valdinievole ve Grosseto Sağlık Toplulukları, Avrupa Danışmanlık kooperatifi ve ONDS (İstasyonların Dezavantajları ve Dayanışma Ulusal Gözlemevi) insanların sosyal olarak yeniden entegrasyonunu teşvik etmek için marjinalleşme genellikle demiryolu alanlarında mevcuttur.

Ayrıca Prato, Pistoia ve Montecatini'de organize edilen başka sosyal sağlık destek ve yardım kuruluşları da bulunmaktadır.

Toskana şehirlerindeki tüm müdahaleler 'İstasyonlar' projesi sayesinde başladı, ardından Yardım Merkezi eylemlerinin çoğu, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın Evsizlerin Dahil Edilmesi İçin Bölgesel Ağ – Bildirim IV ile finanse edilmesi yoluyla artırıldı ve genişletildi. .