Pegasus’tan Ceccarelli’ye, Giani: “Sporda olduğu gibi hayatta da Toskana mükemmelliği”. Floransa’daki Altın Gala’da 150 bin euro

Sevilay

Yeni Üye
23 yaşındaki Samuele Ceccarelli, Palazzo Strozzi Sacrati’de Eugenio Giani’nin elinden Altın Pegasus’u alıyor: “Samuele bizi etkiledi çünkü o Toskana’nın bir mükemmelliği: sadece sporda değil, bir erkek olarak da olağanüstü sonuçlar alıyor: çalışıyor Pisa’da hukuk, Massa’da yaşıyor, Pietrasanta, Massa ve ayrıca Floransa’da antrenman yapıyor, çünkü o bir Maraton atleti” “Samuele – Giani – değerlerin bir tanıklığı ve sporda ve yaşamda bir örnek”.

Ceccarelli’nin Marcel Jacobs’u 60 metrede geride bıraktığı İtalya Mutlak Salon Atletizm Şampiyonası’nda bölgenin en yüksek onuru altın oldu. “Hedef aynı zamanda bir sonraki açık hava Dünya Şampiyonasına hak kazanmaktır”, bu arada “zaten koştuğum ve zaten iyi bir temel olan 60 metreye 40 metreyi eklemek için” çalışan atlet ilan ediyor. Ceccarelli, hayatının medyadaki kötü şöhretiyle ‘üzgün’ olduğunu ve kendisini örnek alan gençlerden mesajlar aldığını anlatıyor: “Küçük bir fark yaratabildiğim için mutluyum, kendi küçük yolumda ben; Ben de kendimi her zaman büyüklere bakıp, umarım bir gün ben de yapabilirim diyen biri gibi hissederim. Kendisine ‘neden Toskana’lı hissediyorsunuz’ diyen gazetecilere şu yanıtı veriyor: “Gurur için, biz Toskanalılar hepimiz biraz gururluyuz ve kökenimi belirttiğimde Toskanalı olduğumu ve ayrıca Massa’lı olduğumu belirtiyorum: Farkındayım ve mutluyum. bu konuda” . Ceccarelli’nin de üyesi olduğu ve salonda başkan Luca Androsoni tarafından temsil edilen Firenze Athletica Maratonu ile eski ve sağlam ilişkiyi hatırlatan Bölge Başkanı tarafından paylaşılan gurur.
Giani, Bölge Konseyi’nin Floransa’daki Altın Gala için 150 bin avroluk bir krediyi onayladığını duyuruyor: “İtalyan Atletizm Federasyonu Başkanı Stefano Mei, Floransa’yı tercih etmemin şart olduğunu, başka birçok şehir olduğunu söyledi. teklif etmişlerdi. İyi bir parti olacak; Geçen sefer iyi gittiğinde, Floransa’daki Altın Gala’dan sonra Olimpiyatlarda 5 altın madalya kazandık, bu İtalyan atletizmi için inanılmaz bir şey. Katılacak sporculara hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Bu yıl 20. kuruluş yıldönümü olan Ridolfi stadındaki binlerce koltuğu Floransalılar ve Toskanalılar doldurmak zorunda kalacak.