Komşuların hepsi de yaşlı. İstediğin bu mu?

Seksenler

Yeni Üye
Taşınma nedenleri elbette farklıdır. 67 yaşındaki Bayan Cave, Riderwood’a taşındı çünkü “Ben anne ve babasına uzaktan bakmak zorunda olan bir kızdım ve bunu çocuklarıma asla yapmayacağıma yemin ettim” dedi.

Bayan Cave ilk başta şöyle hatırladı: “Etrafa baktım, yürüyüşçüleri ve scooterları gördüm ve ‘Tanrım, ne yaptım ben?’ diye düşündüm.” Ancak bugün, kampüs Meydanı’nda sunulan dans ve turşu topunu takdir ediyor. birlikte yemek yemek. “İnsanlar çok ilginç” diye ekledi.

Bu tür kademeli topluluklar, sakinlerin sağlıklarının kötüleşmesi durumunda destekli yaşam, bakım tesisleri veya hafıza bakım tesislerine taşınmasına olanak tanıyor. Bu, 81 yaşındaki Carol Holmes Alpern’in kocası Bowen Alpern ile birlikte Gwynedd, Pennsylvania’da kar amacı gütmeyen Quaker’a bağlı bir hemşirelik topluluğu olan Foulkeways’e taşındıktan sonra takdir etmeye başladığı bir avantaj.

2021 yılında 68 yaşında sağlıklı olarak dünyaya gelen Alpern Bey’e, ertesi yıl beyin tümörü teşhisi konuldu. Karısı artık ona tek başına bakamayacak duruma gelince, çiftin evinden sadece kısa bir yürüyüş mesafesindeki Foulkeways Bakım Merkezi’nde bakımevine girdi. Bayan Alpern, 24 saat yardımcı bulunabilmesi ve sınırsız ziyaret saatlerine sahip olmanın “muhtemelen hayatımı kurtardığını” söyledi.

Kocası geçen ay öldü ve şimdi “Ayrılmayı hayal edemiyorum” dedi. Diğer sakinler “sadece ikimizi de desteklemekle kalmadı, bizi takdir ettiler.”