Hastane sağlık personeline sağlıkla ilişkili enfeksiyonlara karşı kurslar

Sevilay

Yeni Üye
Çoğu zaman antibiyotiklere dirençli bakteriler nedeniyle hastanede yakalanabilecek enfeksiyonlara karşı ve hastalara verilen bakımın kalite ve güvenliğinin sürekli iyileştirilmesi için Toskana'da eğitimler de uygulanıyor. Bunu, ulusal kurtarma ve dayanıklılık planı olan Pnrr'den gelen fonları kullanarak yapıyor. Bir kontrol odası ve bilimsel komitenin kurulmasını, öğretim materyallerinin üretilmesini ve sonuçların etkisini ölçmek için bir çalışma grubunun etkinleştirilmesini içeren kursların tasarımı Eylül 2022'de başladı ve konsey Kasım 2023'te onay verdi. yeşil ışığı yansıtın. İlk kurslar Şubat ayında başladı ve önümüzdeki iki yıl boyunca devam edecek. Kısmen uzaktan eğitim yoluyla, kısmen de sınıfta, bölgesel simülasyon ağıyla işbirliği içinde tasarlanan bir formülle gerçekleştirilecek.

Hedef, bölgesel sağlık sistemindeki hastanelerde görev yapan yirmi bin sağlık ve sosyal sağlık çalışanına sağlıkla ilgili enfeksiyonların önlenmesi ve kontrolü konusunda eğitim vermektir.

“Bu, Avrupa Birliği'nin belirlediği son teslim tarihlerine tamamen uygun şekilde tamamlanan bir ekip çalışmasıydı. Kaynaklar sayesinde, sağlık sistemlerinin geleceğindeki zorluklardan birini temsil eden bir alanda operatörlerimizin becerilerini geliştireceğiz”, diyor sağlık hakkından sorumlu meclis üyesi Simone Bezzini.

Finansman, sağlık sistemindeki hastane personelinin teknik, profesyonel, dijital ve yönetimsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan, iyi bilinen 6. Misyon'un finansmanıdır. Tedbirin uygulanması Bölge tarafından bir teknik destek kurumu olan Estar'a ve 2006 yılında sağlık eğitimi için kurulan bölgesel bir laboratuvar olan Formas'a verilmiştir.