“Altın Bekâr” ve diğerleri için: 60 yaşından sonra flört nasıl görünüyor?

Seksenler

Yeni Üye
64 yaşındaki Kathy Denton, artık eskisi gibi sakinleşme baskısını hissetmemesi nedeniyle artık kendisini “daha cesur” hissettiğini söyledi. Hiçbiri uzun süreli bir eşleşme olmasa bile, tanışma siteleri aracılığıyla tanıştığı bazı erkeklerle eğleniyordu. “Keyifli bir adam” ona “en iyi çorbaları ve kahvaltıları” pişirdi; Bir başkası onu Florida’daki dairesine kaçırdı ve ona “yeniden nasıl eğlenileceğini” gösterdi.

Bayan Denton yeniden aşık olmak istiyor ama aynı zamanda kendine de “aşık oldu” ve ihtiyacı olan tek arkadaşın kendisi olduğunu fark etti. Plaja gidiyor, arkadaşlarıyla vakit geçiriyor ve vitray kursuna kaydolmayı planlıyor. Michigan’da yaşayan Bayan Denton, “Hayatımın geri kalanını yalnız geçirmek zorunda kalsaydım bunu artık sorun etmezdim” dedi. “Hayatımı seviyorum.”

“Çok sabra ihtiyacımız var”

60 yaşından sonra çıkmak sadece kesin bir şey değil. Bu makale için röportaj yapılan birçok kişi, toksik davranışları onlarca yıldır kökleşmiş olan insanlarla tanışmanın ne kadar sinir bozucu olduğundan bahsetti.

Bayan Denton, “Yaşadığımız bazı saçmalıkları telafi etmek için birbirimize karşı çok fazla sabra ihtiyacımız var” dedi ve kompulsif yalancı olduğu ortaya çıkan veya alkol sorunları olduğundan şüphelendiği erkeklerle çıktığını ekledi. olurdu. Profilini okuma zahmetine girmediği açıkça belli olan erkeklerle ve çıplak fotoğraflar gönderen diğer kişilerle etkileşime girdiğini söyledi. Bazı partnerler ayrıca cinsel işlev bozukluklarını, yaşlı kadınlar için küçülen flört havuzunu ve aldatılma riskini de gündeme getirdi.

Ancak hayatlarının bu aşamasında birbirlerine açılmak Bayan Ha ve Bay Ecker için şaşırtıcı bir mutluluk getirdi. Bay Ecker, Bayan Ha ile tanışmadan önce on yıldır aralıklarla çıkıyordu ve tanıştıklarında özellikle zor bir dönemden geçiyordu. Hem annesi hem de çok sevdiği köpeği ölmüş, üç yıllık ilişkisini bitirmiş ve tam emekli olmaya hazırlanırken birikimlerinin bir kısmını borsadaki oynaklığa kaptırmıştı.

Şimdi o ve Bayan Ha, hayatlarının bir sonraki aşamasını birlikte planlıyorlar ve emekliliğin nasıl olması gerektiğini düşünüyorlar. Birbirlerini buldukları için kendilerini şanslı hissediyorlar. “Bana gönderdiği ilk mesajdan beri” dedi. “Bu şeyin kontrol edildiğini ve kontrolümüz dışında olduğunu hissettim.”