Vegan Çikolata

EcemÖykü

Yeni Üye
Vegan Çikolata Tanımı İçin Malzemeler

• 250 gram kadar çiğ fındık
  • 3 yemek kaşığı kakao
  • 6 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı
  • 3 tatlı kaşığı bal ya da istediğiniz rastgele bir tatlandırıcı
  • Hindistan cevizi
Vegan Çikolata Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTarifi Yazdır

1. ilk vakit içinderda, fındık güzelce kavrulur, ister fırın’da ister tava’da, farketmez.
  2. Kavurduğumuz fındığı soğutmadan, blenderden geçirelim, yağını çıkarmaya başlayınca duralım.
  3. Fındığın yağ oranına dikkat ederek hindistan cevizi yağını ekleyelim. Ben yaklaşık olarak 6 yemek kaşığı ekledim.
  4. Kakao ekleyelim, ben biraz acı olsun istediğim için yaklaşık 3 yemek kaşığı ekledim, damak zevkinize göre ayarlayabilirsiniz siz de
    😊
    Bal, stevia ya da rastgele bir tatlandırıcı ekleyelim, bir daha damak zevkinize nazaran.
  5. Harcımızı karıştırmak ismine, bir kere daha blenderden geçirelim.
  6. Şekil verdikten daha sonra, hindistan cevizi ile bulayalım ve buzdolabında dilendirelim.
  7. Çikolata topları soğuyunca afiyetle tüketebilirsiniz. Hem lezzetli hem besleyici hemde epey doyurucu bir orta öğün alternatifi.
Not:.

• Eğer şeker hastasıysanız, insülin direnciniz var ise, pkos hastasıysanız, ya da ketojenik diyetini uyguluyor iseniz, tatlandırıcı olarak “stevia” kullanabilirsiniz.
  • Hindistan cevizini sevmiyorsanız, hindistan cevizi yağı yerine, fındığı daha uzun bir müddetyi blenderden geçirebilirsiniz, bu türlü daha fazla yağ çıkarır, ya da göz sonucuna bakılırsa süt/ bitkisel süt ekleyebilirsiniz. Bulamak için de, eritilmiş bitter çikolata tercih edebilirsiniz.
  • Vegan çikolata” protein oranını artırmak isterseniz, istediğiniz protein tozundan bir ölçek ekleyebilirsiniz. Protein tozunu ekledikten daha sonra, harcınız fazlaca kuru olduysa, biraz daha yağ ya da süt ekleyebilirsiniz.
Vegan Çikolata Tanımı Fotoğraflı Yapılışı