Sağlık personeline simülasyon eğitimi, 11 proje sürüyor

Sevilay

Yeni Üye
Travmanın yönetiminden yenidoğanların canlandırılmasına, felçlerden bulaşıcı hastalıkların önlenmesine kadar. Ve ardından anafilaktik şokla en iyi şekilde nasıl başa çıkılacağı, cerrahi becerilerin geliştirilmesi ve çok daha fazlası hakkında daha fazla egzersiz. Bölgesel konsey, doktorların, hemşirelerin, aynı zamanda teknisyenlerin ve sağlık çalışanlarının sürekli eğitiminin temel bir unsuru olan on bir simülasyon eğitim projesini finanse ediyor. Hatta mankenler üzerinde ve sanal ortamlarda yapılan egzersizlerle tanı ve tedavi prosedürlerinin daha iyi öğrenilmesi, süreçlerin defalarca tekrarlanarak daha iyi analiz edilmesi ve karar verilmesi mümkün olabiliyor.

2021'den beri Toskana'da bu konuyla ilgilenen, Pisan üniversitesi hastane şirketi tarafından koordine edilen on üç eğitim merkezinden oluşan bölgesel bir ağ bulunmaktadır: bireysel merkezler, üniversiteler ve üniversiteler arasındaki ilişkiyi artırmak için bir yıl önce yeniden düzenlenen bir ağ. Böylece şirketlerin faaliyetleri güçleniyor.

Sağlık Hakkı Dairesi Başkanlığı için simülasyon eğitimi son derece önemlidir; doktorların, hemşirelerin, aynı zamanda teknisyenlerin ve sağlık çalışanlarının sürekli eğitimi için vazgeçilmez, ileri teknolojiye sahip bir araçtır. Sunulan projeler, bölgesel sağlık sistemi personelinin becerilerini arttırırken aynı zamanda insanların sağlık ihtiyaçlarına daha iyi yanıt vermemizi sağlayacak.

Finanse edilen on bir proje, örneğin, büyük travma olarak adlandırılan, yani ciddi sakatlığa neden olabilecek veya hastanın hayatta kalmasını riske atabilecek yaralanmaların yönetimiyle ilgilidir: amaç, bakım yollarını sağlık personeli tarafından oluşturmaktır. bölgede ve hastanede. Bir başka proje, yenidoğan canlandırma eğitimini geliştirmek için sanal gerçeklik yazılımı geliştirmeyi amaçlıyor; bir diğeri ise simülasyonu daha da gerçekçi hale getirmek için gerçek vücut parçalarını yeniden üreten giyilebilir simülatörlerin kullanımını içeriyor. Projelerden biri inmenin erken tanınmasıyla ilgilidir: Bu durumda zaman, olumlu prognoz için belirleyici bir değişkendir ve zamanın boşa harcanabileceği adımlar analiz edilecektir. Ayrıca “bilgilendirme” tekniği yani yapılanların değerlendirilmesi ve analizi konusunda da eğitim vereceğiz. Finanse edilen müdahaleler arasında, tıbbi sağlık çalışanlarının bulaşıcı hastalıkların yayılmasının önlenmesi konusundaki farkındalığını artırmaya yönelik uygulamalı eğitim de bulunmaktadır: bir manken üzerinde kullanılacak ve kritik durumlarda nasıl yapılacağını göstermeye olanak sağlayacak bir floresan solüsyon kullanılacaktır. durumlarda operatörler çevreye bakteri yayarlar. Diğer bir proje ise pediatri, acil servis ve yerel acil servislerde çocuklar ve gençlerle çalışan hemşirelerin becerilerinin güçlendirilmesiyle ilgilidir: yüksek doğruluklu simülasyon yoluyla eğitim, kritik hayati parametrelerin tanınmasına odaklanacaktır. Ayrıca pediatrik hastalara yönelik bir eğitim kursu (yerinde eğitim yoluyla) anafilaktik şoku ele alacaktır. Ayrıca simülasyon senaryoları aracılığıyla ilişkisel beceriler, travma yönetiminde doğru bilginin önemi ve zamanında karar verme yeteneği ve rehberlik edecek eğitmenlerin eşliğinde baş ve boyunda minimal invaziv cerrahi konusunda eğitim vereceğiz. , anatomi ve ameliyat teknikleri ile ilgili soruları destekleyin ve yanıtlayın.