Sağlık çalışanlarına yönelik saldırılar, Bezzini: “Olayın önlenmesi ve yönetilmesi şart”

Sevilay

Yeni Üye
Doktorlara ve hastane çalışanlarına yönelik saldırılar sadece bir İtalyan fenomeni değil, Avrupa genelinde giderek yaygınlaşıyor. Son iki yılda Toskana, şiddet eylemlerini önlemek ve yönetmek için kesin yönergeler belirleyerek hareket etti. “İki yönlü yanıt verilmesi gereken bir fenomen – Toskana sağlık hakkı meclis üyesini yansıtıyor Simone Bezzini – bir yandan önleme, vatandaşları saygıyı seçmeleri için eğitme, profesyonellerin bakımına güvenme ve hızlı ve kaliteli bir sağlık için işbirliği yapma yardım, sağlık tesislerinde güvenlik seviyelerinin iyileştirilmesi ve homojenleştirilmesi ve diğer yandan her bir bölümün yönetimi ve izlenmesi”.

Bu konu, bu sabah, Siena Üniversitesi’nin büyük salonunda Sienese Aou tarafından ikinci ulusal eğitim günü ve sağlık ve sosyal sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesi vesilesiyle düzenlenen ve komiserin müdahale ettiği bir girişim sırasında tartışıldı. uzaktan.

Geçen yıl Toskana’da doktorlara ve hastane çalışanlarına 935’i sözlü ve 323’ü fiziksel olmak üzere 1258 saldırı düzenlendi ve 193 yaralanma vakası bildirildi. Muhtemelen hafife alınan bir rakam, özellikle saldırganlık sadece kelimelerle ifade edildiğinde. Acil servisler ve psikiyatri servisleri en çok maruz kalan sektörlerdir, ancak başka yerlerde de saldırılar bildirilmiştir. Covid-19 döneminde getirilen ziyaret kısıtlamaları son yıllarda vaka sayılarını azaltırken aynı zamanda güvenlik protokollerine direnmeye çalışanların bazı saldırılarına da sebep oldu.

Olguyu önlemek için bireysel şirketlerde alınan önlemler arasında bekleme salonlarında vatandaşlara dağıtılan iletişim materyalleri, iç devre ekranlarında herkesin olgudan haberdar olması için reklamlar ve videolar; beyan edilmemiş iş arama saldırılarını bildirmek için dahili prosedürler ve belirli e-posta adresleri oluşturulmuştur; saldırganlık mağdurları için psikolojik (ve hatta bazen yasal) destek hizmetleri organize edilmiştir. Personelin güvenliğini artırmak için uzaktan yardım ve kolluk çağrı cihazları veya saldırı önleyici butonlar temin edilmiş, güvenlik hizmetleri iyileştirilmiştir. Duyguları veya sözlü olmayan mesajları okumak veya potansiyel saldırganlık durumlarını devre dışı bırakmak için faydalı teknikleri öğrenerek aşırı durumlarla başa çıkmalarına yardımcı olmak için personele eğitim kursları düzenlendi.