Prato'da BT güvenliği ve iş destek merkezinde “Siber Günler” açıldı

Sevilay

Yeni Üye
Teknolojik yenilik açısından BT güvenliği ve iş destek politikaları konularına ilişkin iki günlük düşünceler. Toskana Bölgesi'nin Prato Belediyesi, Ugo Bordoni Vakfı, Sviluppo Toscana işbirliği ve Fondazione Sistema Toscana'nın desteğiyle düzenlediği iki günlük 'Siber Günler' etkinliği bu sabah kapılarını Prato'da, 5G'de ve yenilikçi bir şekilde açtı. teknolojiler beceri merkezi.

“Bilgisayar korsanları şirketlerin ve kamu idarelerinin BT sistemlerindeki gerçek parazitlerdir. Ve bunlara etkili bir şekilde karşı çıkmamayı göze alamayız.” Dijitalleşmeden sorumlu konsey üyesi Stefano Ciuoffo, giriş selamlamasında, BT güvenliğiyle bağlantılı yönünün altını çizerek girişimin anlamını ve amacını özetledi. “Görevimiz şu: diye ekledi: Kamu yönetimini oluşturan şirket ve organların maruz kaldığı risklerin daha fazla farkına varılması, Prato'da bunu yapmaya çalıştık, prestijli isimleri ve becerileri bir araya getirdik, kendimizi kontrol edebilecek ve yönetebilecek bir yapıyla donatmamız gerekiyor. Bilgisayar korsanlığıyla mücadele ediyoruz ve eylem hatları yarın açıklanacak gerçek bir görev gücü oluşturduğumuz için bunun üzerinde çalışıyoruz. Bu Siber Günlere ev sahipliği yaptığı için Prato Belediyesi'ne teşekkür ederiz”.

Ekonomik kalkınmadan sorumlu konsey üyesi Leonardo Marras, açılış konuşmasında,
her şeyden önce yenilikçi teknolojilere ilişkin üretim sistemine yönelik bölgesel yardım ve destek politikalarıyla bağlantılı yönlere değindi. “Bu ilk etkinlik, doğal konum olan Prato'da, 5G ve yenilikçi teknolojiler beceri merkezinde gerçekleşiyor. Prato Belediyesi'ne ek olarak, bilimsel ve yönetimsel işbirliğinden dolayı Ugo Bordoni Vakfı'na da teşekkürlerimizi sunarız”.

“BT güvenliği konusunun yanı sıra Toskana'daki MSME'lerde yeni teknolojilerin farkındalığı ve yayılması konularını da tartışmak için bir fırsat” diye devam etti. Bunların dönüşümü ve üretim süreçlerine nüfuz etmesi giderek hızlanan bir dönemde. Birçok şirketin, özellikle de küçük şirketlerin teknolojik olgunluğuna kıyasla bir tür bilanço.” “Hem kamu hem de özel tarafta uyum, adaptasyon ve yatırım ihtiyaçları konusunda karşılıklı farkındalığa ihtiyaç olduğunun” altını çizen Marras, “Bunun sürekli olması önemlidir ve bu, Toskana üretim sistemini desteklemek ve desteklemek için yapılan çalışmaların analizi, yansıması ve sunumu için sabit bir randevu haline gelmelidir. Yenilikçi start-up'ların desteklenmesiyle başlayan ve üniversitelerden ve araştırma kuruluşlarından işletmelere teknolojik transferin teşvik edilmesiyle devam eden bölgesel planlamanın önemli bir aşaması artık başlıyor.”

Son olarak, “İki günün en ilginç anlarından biri olan Profesör Giuliano Amato'nun yarın yapacağı konuşmanın yanı sıra, derinlemesine inceleyeceğimiz konulardan biri de Yapay Zeka ile bağlantılı olacak. Şirketlerin o kadar ilgi odağı ki, dijital kurumsal inovasyona yönelik hizmet çağrısına ilişkin soruların çoğu, tam olarak kişinin yapay zeka araçlarını kullanmak için nasıl donatılacağına ilişkin yöntemlerle ilgili; bu, üretim sisteminin inovasyona gösterdiği ilgiyi ifade ediyor. devam eden gelişmeler”.