OBEZİTEDEN KURTULMAK İÇİN DETOKS ŞART!

canvade

Yeni Üye
Op. Dr. Hasan Çağlar Gürol – Detoks deyince aklımıza yeşil, kırmızı nefis meyve ve zerzevat suları geliyor. Tabiatın bu nefis ikramlarını memnuniyetle kabul ediyoruz. Ancak her gün binlerce yeni toksinle kirlenen dünyamızda, organlarımızın toksinlerle başa çıkmak için yaptığı ağır mesai ve detoksifikasyon süreçlerindeki binlerce evreyi düşününce, bu optimist bakış açıkçası beni gülümsetiyor. Bedenin detoksifikasyon süreçleri ve bu süreçlerin desteklenmesi fazlaca kıymetli. Mevzuya öteki bir açıdan bakalım…

Obezite ve kilo verme durumunda, yağ dokularımızda senelerca birikmiş toksinlere ne oluyor? Araştırmalar enteresan bir biçimde gösteriyor ki; detoksifikasyon yapmadan süratli kilo vermek, başta kalp krizi olmak üzere mevt oranlarını, kronik şişmanlara göre artırıyor. Kilolu olmak alışılmış ki birfazlaca hastalığa davetiye çıkarıyor. Bu niçinle göbek etrafımızı en azından erkeklerde 100 cm., bayanlarda 90 cm.’e indirmeliyiz. Lakin eriyen yağlarla kana karışan toksinleri de eş vakitli temizlemeliyiz.

Kilo verirken ne kullanalım?

her insanın kendi yapısına, metabolizmasına göre gereksinimi diğerdir. Bu ince istikrar için hekiminizden dayanak alın. Ben kendi kliniğimde kilo verme seyahatine çıktığım hastalarımı şahsa özel testlerle değerlendirip dayanaklarını ve detoks süreçlerini beslenme tertibine paralel ayarlıyorum. Bu detoks süreçlerini kimi bitkisel dayanaklarla hızlandırıyorum. Kan testlerini yapsam da, bir daha de biorezonans ile ağır metal, alerjenler, toksik yükler, mantarlar ve daha binlerce farklı faktör açısından hastamı tarıyorum. Ayrıyeten akupunktur, nöralterapi, ozonterapi ve homeopatinin hem kilo verme tıpkı vakitte toksinlerden kurtulmada işimi hayli kolaylaştırdığını söylemeden geçemeyeceğim.

Kompleks bir sıhhat sorunu

Tabii ki sağlıklı olmak, ruhen, bedenen hoş bir istikrara ulaşmak için göbeklerimizden kurtulmalıyız. Lakin bu durum ‘aç kalalım ve biraz hareketi artıralım’ ölçüsünde sıradan değil. Zayıflayınca sıhhat sorunu yaratan bu toksinler, obezite salgınının da ana sebeplerinden… Her vakit söylerim obezite kronik, kompleks bir hastalıktır. bu biçimde kilolu bir hastaya müdahale etmedilk evvel, bağırsak florası, geçirgenlik bozukluklarına, mitokondrial bozukluklara, gerilim cevabı; böbrek üstü bezi meseleleri, hormonal dengesizlikler, aldığı toksinler, duygusal yüklerin tamamını dikkate alarak bir strateji oluşturmalıyız. Hepsinin doruğuna de detoksifikasyon desteğimizi koymalıyız. Bütünlüğü sağlayamazsak, verilen kilodan hayır gelmez.

Toksine dikkat!

Zavallı fareler üzerinde yapılmış bir deneyde, tarım ilaçları içeren besinlerle beslenip şişmanlatılan fareler, açlık diyetlerine sokulmuş ve zayıflatılmış. Zayıflayan farelerde beyin, kalp, karaciğer, böbrek dokusundaki tarım ilacı ölçüsü, yani toksin oranı, şişman hallerinden yedi kat fazla çıkmış, vefat oranları artmış. Yani eriyen yağ dokusundan açığa çıkıp atılamayan toksinler hayati organlara yerleşmiş. Burada zayıflamadaki detoksifikasyonun kıymeti dikkat çekiyor.

Obezite hastasına tavsiyem…

Hızlı fakat çabuk etmeden, hakikat bilimsel takviyeleri ve dengelenme yolundan keyif alarak yeni bir hayata başlamaları… Bu seyahatte ağır duygusal, ruhsal yüklerden de arınmalarını sağlayarak ruhsal bir detoksu da onlara armağan ediyoruz. Yani klasik sloganımız “Ruh, zihin, vücut daima birlikte güzelleşiyor.” Daha ayrıntılı bilgi için Instagram hesabımız @drhasancaglargurol ve 0536 725 5454 numaralı WhatsApp sınırından bizlere ulaşabilirsiniz. Sevgi, sıhhat ve huzurla kalın.